- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Paper Core Cutting Machine
Paper Core Cutting Machine
Our range of products include 288 mm mini bopp tape slitter machine with manual paper core cutter machine, semi automatic paper core cutting machine, semi-automatic paper core cutter machine, semi automatic paper core cutter machine and paper core cutter machine 6 blade heavy duty machine.
288 Mm Mini BOPP Tape Slitter Machine With Manual Paper Core Cutter Machine
Product Price: Rs 85,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Max roll width | 300 |
| Power load | 2 |
| Min slit width | 12 mm |
| Core id | 25 mm |
| Slitting Speed | 150 m/min |
| Size Of Machine | 288 mm |
| Type | Semi - Automatic |
| Web Width | 288 mm |
| Material | bopp |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 12 box
- Delivery Time: 2 weeks
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Semi Automatic Paper Core Cutting Machine
Product Price: Rs 55,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 8 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Core Diameter | 12 inch |
| Cut per Min | 25 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 pic
- Delivery Time: one week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Semi-Automatic Paper Core Cutter Machine
Product Price: Rs 55,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
In line with clients diverse requirements we are involved in providing an optimum quality range of Semi Automatic Paper Core Cutter Machine
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Semi Automatic Paper Core Cutter Machine
Product Price: Rs 55,100 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
In line with clients diverse requirements we are involved in providing an optimum quality range of Semi Automatic Paper Core Cutter Machine
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Paper Core Cutter Machine 6 Blade Heavy Duty Machine
Product Price: Rs 65,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
In line with clients diverse requirements we are involved in providing an optimum quality range of Paper Core Cutter Machine 6 Blade Heavy Duty Machine
Yes! I am InterestedRequest A Callback