- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Shrink Wrapping Machine
Shrink Wrapping Machine
Pioneers in the industry, we offer semi automatic house foil winding machine, automatic stretch wrapping machine, pallet wrapping machine and wrapping machines from India.
Semi Automatic House Foil Winding Machine
Product Price: Rs 85,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Material | Mild Steel |
| Phase | 3 |
| Voltage | 420 |
| Winding Speed Max | 50 |
| Max Winding Speed | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Stretch Wrapping Machine
Product Price: Rs 2,50,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Application | Pallet Wrapping |
| Load Capacity | 500 kg |
| Turntable Diameter | 1200 mm |
| Film Type | Stretch Film |
| Film Width | 250 mm |
| Wrapping Height | 1500 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Product Price: Rs 3,69,000 / PieceGet Best Price
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Product Price: Rs 68,500 / PieceGet Best Price
Yes! I am InterestedRequest A Callback